{ ПИСАНКОВЕ ДІЙСТВО}

16 квітня відбулось третє "Писанкове дійство" в рамках заходу КВІТНЕВИЙ СВІТОГЛЯД.

Кандидат архітектури, доцент Олена В’ячеславовівна Семикіна наче широким мазком пензля зобразила характерні риси формування архітектури нашої території, її зв’язок із природнім оточенням і глибоке вшанування природних факторів у самій структурі українських сел та міст. А аналітичний погляд на особливості українського підходу, відносно досягнень світової архітектури, дозволив слухачам відкрити для себе новий погляд на нашу самобутність.

Як і в попередні зустрічі, лекція плавно перетекла в «Писанкове дійство».

Не збереглися данні, чи було у Трипільскій культурі писанкарство. Але Зоя Вікторівна Сташук обробила великий пласт інформації, археологічних досліджень та глибоко прониклась наслідками цієї безмежної прадавньої культури. Майстриня розробила свій творчий погляд на образи Трипілля та перенесла їх у писанкарство.

Учасники «Писанкарського дійства» мали змогу ознайомитись з її авторською колекцією за мотивами Трипілля. Писання писанки за трипільськими мотивами ніби перенесло усіх у далеку далень. Створені витвори вражають своєю енергетикою, непорторним колоритом і нагадують нащадкам про наскрізне об’єднання поколінь. Деякі символічні знаки, наприклад страус майже зовсім фотографічний, дають розуміння, як мало ми знаємо про давнину, і наштовхують нас на невпокоєння відносно критичної оцінки своїх знань та кругозору.

Всі учасники дуже вдячні Зої Вікторівні за її душевну щедрість, високий інтелект та професіоналізм!  


Результати Писанкового дійства - готові писанки

 
{ ВІДГУКИ }

 

Впервые в жизни я лично соприкоснулась с миром ПИСАНКИ... До этого момента, я даже не задумывалась ЧТО ЭТО… Мы все знаем и привыкли к традиционным крашенкам, которые ежегодно, радостно готовим ко дню Светлой Пасхи, а еще, чем менее трудоемкий процесс, тем лучше. Здесь же, глубина процесса захватывает безмерно. Сначала, когда я смотрю на готовые орнаменты, во мне вроде как запускаются какие-то механизмы. Понимание, что каждый символ несет свою информацию, дает свой посыл. В процессе росписи, ты погружаешься в медитативное состояние, время замедляется. И совершенный восторг когда ТВОЯ, Лично Твоя, родная Писаночка готова… Это совершенно светлое чувство. Я благодарна Сташук Зое Викторовне и АКТУАЛЬНОМУ ДИЗАЙНУ за возможность прикоснуться и почувствовать это Потрясающе Новое! Буду с нетерпением ждать новых встреч. /Ольга Корзникова/


Создать настоящую писанку своими руками - это потрясающие жизненное событие. Это действительно сакральное действие, эффект от которого на душевное состояние очень сложно выразить. Но это точно действие большой значимости в жизни женщины. Все это сложно описать словами, самое лучшее попробовать самой и обрести не с чем не сравнимый духовный опыт. /Елена Семыкина/